Kullanılmış sülüğü nasıl anlarız ?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
900 gösterim
Hacamat kategorisinde misafir sordu

Kullanılmış sülüğü nasıl anlarız ?

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
misafir cevapladı
 
En İyi Cevap
10 lt lik şeffaf kavanozda 70-80 kadar sülük olduğunu düşünelim, eğer bu sülüklerden 1-2 si kullanılmış olursa suyun rengi pembe rengi alır veya 6-7 si daha fazlası kullanılmış olursa suyun rengi simsiyah renk alır. Çünkü hayvanların dışkısından ve kusmalarından dolayı suyun rengi 1-2 saat içerisinde değişecektir.

B) Kullanılmış sülük kaplarının içerisine kan kokusu zamanla sinmiştir. Koklayarak ta anlayabiliriz.

C) Temiz kullanılmamış sülüklerin içinde bulunduğu su hafif yeşilimsi veya sarı renge kaçar çünkü dışkıları bu renkte çıktığı için suyun rengini değiştirirler. Suyun içine daha dikkatli bakıldığında sümük kıvamında kahverengi salyaların suyun içinde yüzdüğü görülecektir. Bu şekildeki sular sülüklerin temiz olduğunu gösterir.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
hacamatdoktoru (1,800 puan) cevapladı

sağlıkçılar için en ideal en detaylı tıbbi hacamat kursu geleneksel tıp akademisinde süleyman gök tarafından verilmektedir. sağlıkçılar, rastgele yerden hacamat kursu almayın. geçmişte oto kiralama işi yapanlar, bakkal toptancıları dahi hacamat eğitimi vermeye başladılar. Türkiye'de hacamat eğitimini ilk başlatan ve tanıtan Hacamat Enstitüsüdür.  Hacamat enstitüsünü tavsiye ederim.

...