Hacamat tok karına neden yapılmaz?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
126 gösterim
Hacamat kategorisinde hacamat (5,600 puan) sordu
hacamat yeniden gösterildi

Hacamat tok karına neden yapılmaz?

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
misafir cevapladı
hacamat seçti
 
En İyi Cevap
Hacamat yaptıracakların hacamattan 3-4 saat öncesi yeme içmeyi kesmeyi çok önemlidir. Zira insan aç iken kandaki toksinler, ağır metaller, zehirler kan yüzeyine çıktığı için hacamat veya sülük tedivisi ile bu zararlı unsurları dışarı atmaktayız. ( Hastanelere, kan tahliline aç karna gidilmesi gerektiğini örnek olarak gösterebiliriz. ).

Bunun aksine insan tok iken vücuttaki kan mide bölgesinde yoğunlaşır ve midede ki yiyecekleri öğütmeyle meşgul olduğu için hacamat yapılmaz. tok karına yapılan hacamat bir çok hastalığa davetiye çıkarır. tok karına yapılan hacamatta hastanın kalp krizi ve felc geçirme riski vardır. hacamat sonrası 1-2 saat yiyip içmemek hacamatın tesirini arttırır ve daha şifalı olur.

Peygamberimiz (S.A.V) hacamatın aç karına şifa tok karına dert olduğunu söylemektedir.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
hacamatdoktoru (1,800 puan) cevapladı

sağlıkçılar için en ideal en detaylı tıbbi hacamat kursu geleneksel tıp akademisinde süleyman gök tarafından verilmektedir. sağlıkçılar, rastgele yerden hacamat kursu almayın. geçmişte oto kiralama işi yapanlar, bakkal toptancıları dahi hacamat eğitimi vermeye başladılar. Türkiye'de hacamat eğitimini ilk başlatan ve tanıtan Hacamat Enstitüsüdür.  Hacamat enstitüsünü tavsiye ederim.

...